رادیو صبح ملت،ویژه ی شهرستان شوش منتشر شد ( هفته پنجم )
رادیو صبح ملت،ویژه ی شهرستان شوش منتشر شد ( هفته پنجم )
جمعه 24 مرداد 1399 - 10:29:45
صبح ملت نیوز
سلام و درود به شما همراهان همیشگی رادیو صبح ملت،ویژه ی شهرستان شوش.
من محبوبه  کاهکش در خدمت شما هستم با بیان گزیده ی اخبار در هفته ای که گذشت.

تاریخ هنوز شکوه روز مباهله را بر صفحه دلش تازه می بیند؛ زیرا امروز هم اسلام، ایستاده است برای محکِ حقیقت، برای آنکه چهره درخشان و منطق بی مانندش، حریفان پرخدعه و جاهلان لجوج را از عرصه خارج کند و نسیم جان بخش ایمان را در هوایِ دم کرده فرقه های منحرف، بپراکند.
گرامی می داریم روز مباهله ی پیامبر اکرم (ص) و همچنین سالروز آزادسازی اسرای جنگ تحمیلی و بازگشت غرور آفرین این پرستوهای پاک را به خاک میهنمان.

1_مدیریت هفت تپه به نهادهای توانمند واگذار شود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان‌ و امام جمعه اهواز گفت: هفت تپه یا باید به بخش دولتی بازگردد یا مدیریت آن به نهادهای توانمند سپرده شود.
 وی تاکید کرد: هفت تپه سال‌ها به عنوان قطب تولید نیشکر کشور باعث افتخار استان خوزستان بوده ولی متاسفانه این کارخانه به بخش خصوصی واگذار و شرکت و کارگران آن  دچار مشکل شدند.

2_هیئات های مذهبی خوزستان برای ساماندهی در سامانه بیرق ثبت نام کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان با اشاره به ثبت نام بیش از 2هزار و 500 هیئت مذهبی در سامانه بیرق گفت : برای اینکه بتوانیم بر رعایت پروتکل‌ها در هیئت‌ها نظارت داشته باشیم، لازم است مسئولین ِ هیئت ها در سامانه بیرق ثبت نام کنند. 

3_رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شوش از اجرای طرح های عمرانی مطابق برنامه ریزی بودجه خبر داد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شوش،انحراف و عدم توجه به پروژه های مندرج در طرحِ برنامه وبودجه سنوات گذشته را عامل عدم پیشبرد اهداف عمرانی در شهر شوش دانست و بر اولویت اجرای طرح های عمرانی مطابق برنامه ریزی بودجه تاکید کرد.
 
4_حساب‌های شرکت هفت‌تپه آزاد شد.
 حقوق اردیبهشت و خرداد به زودی پرداخت می شود.

استاندار خوزستان گفت: حقوق اردیبهشت و خرداد کارگران شرکت هفت تپه به زودی پرداخت می‌شود، منابع مالی این شرکت برای پرداخت حقوق کارگران  و کشت نیشکر و تولید محصول، با آزاد شدن حساب‌های این شرکت، تامین شده است.
  با دستور مستقیم رئیس قوه قضائیه و دادستان کل کشور مبنی بر انجام اقدامات لازم برای ادامه فعالیت شرکت هفت تپه،  حساب‌های این شرکت برای پرداخت حقوق کارگران و تامین منابع آن آزاد شد.
 معوقات حقوقی این کارگران مربوط به ماه‌های اردیبهشت و خرداد در چند روز آینده پرداخت خواهد شد.
 علاوه بر این منابع مالی برای کشت جدید در هفت‌تپه تامین شده تا از این طریق روند تولید محصولات شرکت از سر گرفته شود.

5_فرماندار شوش: برگـزاری تعزیه میدانی در ماه محرم و صفر ممنوع شد.
عدنان غزی بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در ایام محرم و صفر توسط شهروندان تاکید کرد.
رئیس ستاد مبارزه با کرونا شهرستان شوش در خصوص برگزاری مراسم ماه محرم و صفر گفت: حسب تاکیدات موکد مقام معظم رهبری (دام ظله) همه ما تابع دستور العمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و قطعاً اجرای هرگونه مراسم و اجتماع باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود و از هرگونه تهدید احتمالی بر علیه سلامت شهروندان جلوگیری شود.

عدنان غزی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم برگزاری مراسم بر اساس رعایت پروتکل بهداشتی افزود: عزاداری های ماه محرم و صفر از سالیان دور با وجود ما آمیخته شده و از لحاظ عقیدتی برگزاری این مراسمات برای ما مهم است اما این عقیده نباید تهدیدی علیه سلامت فردی و عمومی باشد.

وی اظهار داشت: طبق دستور العمل ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، امسال برگزاری مراسمات تعزیه میدانی، پذیرایی در سطح معابر و همچنین راهپیمایی و تردد دسته ها و هیات های مذهبی در سطح شهر و روستا ممنوع است. 
6_محدودیت‌های محرمی در خوزستان اعلام شد
 ورود هیات های مذهبی به حرم حضرت دانیال (ع) ممنوع است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:
هر گونه دسته‌روی در ماه محرم ممنوع و هیات‌ها برنامه‌هایشان را باید با رعایت کامل موارد بهداشتی اجرا کنند.

 مراسم‌های مربوط به ماه محرم باید در فضای باز و با فاصله‌گذاری 2 متر صورت گیرد.

 استفاده از هر گونه وسیله  از جمله طبل ؛ سنج و دمام ممنوع و مراسم زنجیر زنی  تنها با استفاده از زنجیر شخصی در هیات ها و بدون جابجایی باید صورت گیرد.
 آیین هایی مانند نخل‌گردانی و علم گردانی که در برخی شهرهای استان مرسوم است نیز ممنوع شد.
رفتن دسته‌ ها و گروه‌های مذهبی به طرف مکان‌های مذهبی مانند علی‌ بن مهزیار اهواز و حرم دانیال نبی در شوش نیز ممنوع و قبل و بعد از برگزاری هر برنامه باید کلیه سطوح ضد عفونی و گندزدایی شوند.

در پایان از همراهی همیشگی شما شنوندگان ارجمند،صمیمانه تشکر میکنیم.
به امید روزها و خبرهای خوش آینده

http://dezfoolnews.ir/fa/News/39095/رادیو-صبح-ملت،ویژه-ی-شهرستان-شوش-منتشر-شد-هفته-پنجم
بستن   چاپ