میرزایی به مهر خبر داد؛
بررسی مجدد مشمولان کمک معیشت در خرداد 99
پنجشنبه 7 فروردين 1399 - 18:22:25
خبرگزاری مهر
حسین میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص واریز کمک معیشت در فروردین، اظهار داشت: تاریخ واریز را سازمان برنامه و بودجه اعلام می‌کند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فقط مسئول شناسایی مشمولان است.

وی گفت: افرادی که در لیست مشمولان کمک معیشت در اسفندماه بودند در لیست فروردین ماه نیز قرار می‌گیرند و هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی با اشاره به اینکه بررسی درخواست افرادی که نسبت به عدم دریافت کمک معیشت معترض بوده و در سامانه ثبت نام کردند خرداد 99 انجام می‌شود، افزود: 3 میلیون و 70 هزار خانوار به عدم دریافت کمک معیشتی اعتراض کرده بودند که یک میلیون و 176 هزار خانوار کمک معیشت را گرفتند و مابقی معترضان که حدود 2 میلیون خانوار می‌شوند اعتراضشان در خردادماه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: اگر این افراد مشمول باشند، بعد از خرداد تعیین تکلیف می‌شوند. بنابراین انتظار نداشته باشند که در فروردین ماه در لیست مشمولان کمک معیشت قرار بگیرند.

میرزایی با اشاره به اینکه حدود 60 میلیون نفر کمک معیشت دریافت می‌کنند، ادامه داد: این افراد شامل 19 میلیون و 100 خانوار می‌شود.

به گفته وی، تمامی مشمولان و همچنین معترضان مجدداً در خردادماه مورد بررسی قرار می‌گیرند و ممکن است افرادی اضافه و یا کم شوند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، به جامعه هدف و مشمولان توصیه کرد که قبل از واریز کمک معیشت، از معتبر بودن حساب بانکی شأن اطمینان حاصل کنند.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/27463/بررسی-مجدد-مشمولان-کمک-معیشت-در-خرداد-99
بستن   چاپ