اگر خواهان پیشرفت هستیم باید به جوانان اعتماد کنیم.
سه شنبه 15 بهمن 1398 - 16:19:06
صبح ملت نیوز

به گزارش صبح ملت نیوز ، مهندس سید فخرالدین طاهرزاده موسویان مدیر مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت و کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت ایام الله دهه فجر در اهواز ضمن تبریک این ایام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم  و همه جانبازان و رزمندگان و ایثارگران و امام (ره) اظهار داشت: به برکت انقلاب و به برکت رهبری حضرت امام (ره) امروز ما در امنیت زندگی می‌کنیم، در حالی که دنیا در سیطره شرق و غرب بود مجاهدت ها و مبارزه ها باعث شد هم اسلام مجددا احیا شود و هم عزت و افتخار بزرگی برای امت اسلامی بدست آمد.

وی با اشاره به گام دوم انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری برای تداوم انقلاب گفت: در برخی زمینه ها دچار ضعف هستیم و با همه تلاش هایی که شده بازهم  دچار اشکالاتی هستیم، اما باید ببینیم در اینجا وظیفه ما چیست؟ رهبر انقلاب فرموده اند وظیفه ما این است که اول دشمن را خوب بشناسیم دوم اینکه نقشه دشمن را بشناسیم و سوم اینکه شیوه مقابله درست طراحی و اجرا کنیم. اما برای اینکه بتوانیم این کار را بکنیم باید از کجا شروع کنیم؟ ریشه کجاست؟ این 3 وظیفه‌ای که حضرت آقا بر دوش ما گذاشتند و فرمودند باید قوی شویم را چگونه باید انجام دهیم؟ بنده معتقدم همان عوامل و عناصری که انقلاب را به پیروزی رساند و ما را  در دوران دفاع مقدس پیروز کرد اکنون نیز برای تداوم انقلاب لازم است.

طاهرزاده موسویان افزود: بعد از 40 سال از عمر انقلاب و در گام دوم انقلاب باید با تکیه بر مردم و پیشقراولی جوانان پیش برویم تا مشکلات کنونی مان رفع  شود. زیرا ریشه  این مشکلات در این است که مجموعه سیستم مدیریتی و نظام اداری که در کشور ما وجود دارد از مردم فاصله گرفته و این سیستم وارث رژیم گذشته است که در ان تحول ایجاد نکرده ایم.طاهرزاده موسویان افزود: در انقلاب اسلامی یکی از شعارهای جدی این بود که مردم سرنوشت خود را خودشان باید تعیین کنند. امام راحل هروقت صحبتی داشتند با مردم سخن می گفتند. هر بخش دولتی که کار نمی کرد امام (ره ) می گفتند یا انجام دهید یا می گویم مردم خودشان انجام دهند.

وی گفت: هرچه از انقلاب گذشت ما از مردم فاصله گرفتیم و سیستم اداری ما روز به روز بزرگتر و پیچیده تر شده و از مردم بیشتر فاصله گرفت. بعلاوه اینکه بخشی از این مدیران هم باورهای شان دیگر منطبق بر باور های انقلاب اسلامی نیست و در مقابل فرهنگ غرب وادادگی یافته و از ارزش های انقلاب و سنت های الهی فاصله گرفته اند.

وی با تاکید به عدم دادن فرصت به مردم در حوزه اقتصاد گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند باید قوی شویم معنایش این است که ملت باید قوی شوند و قوی شدن ملت یعنی باید تک تک مردم قوی شوند. ما قدرت مان به قدرت نظامی ما نیست، قدرت واقعی ما مردم ما هستند ان هم با هر گرایش و سلیقه ای که در کشور زندگی می کنند. این مردم اگر قوی بشوند ایران ما قوی و سربلند است.

طاهرزاده بیان کرد: باید در نظام مقدس جمهوری اسلامی اگر می خواهیم مشکلات مان حل شود باورمان منطبق بر سنت های الهی و فرهنگ قرانی باشد و فرصت را در اختیار مردم بگذاریم. امروز نارسایی های اقتصادی ما طبق نظر کارشناسان 70 درصدش به ناکارامدی مدیران مان در داخل کشور بر می گردد و 30درصد به تحریم بر می گردد.

طاهرزاده با اشاره به اینکه اگر خواهان رشد و پیشرفت هستیم باید بلد باشیم با مردم کارکنیم، گفت: اگر ما چنین باشیم مردم ما خوب بلدند چگونه کار کنند و بر مشکلات فائق بیایند. جوانان ما خوب بلدند چگونه از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنند.وی گفت: مجلسی اسلامی و انقلابی است که برای مشکلات مردم راهکار یافته و ان را تصویب کند. گره از کار مردم باز کند و بر دستگاه های اجرایی برای تحقق قانون نظارت کند. زیرا اگر صد تا قانون خوب هم مجلس بنویسد اما نظارت بر اجرا نداشته باشد بی فایده است.

طاهرزاده با اشاره به انتخابات دوم اسفند بیان کرد: این دست مردم است که با دقت پای کار بیایند. امروز مردم کاری به جناح سیاسی ندارند به این کار دارند چه کسی عرضه دارد و چه کسی ندارد چه کسی گره از مشکلات مردم باز می کند و چه کسی نمی کند.

مدیر مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت افزود: باید باور داشته باشیم که حل مشکلات کشور با همه تحریم ها شدنی است تردید نکنید که ما اگر درست حرکت کنیم خدا هم کمک مان می‌کند. 


http://dezfoolnews.ir/fa/News/24665/اگر-خواهان-پیشرفت-هستیم-باید-به-جوانان-اعتماد-کنیم
بستن   چاپ