گفتگویی با رییس فدراسیون هاکی
مربی آمریکایی هاکی ایران ماهی چند هزار دلار می‌گیرد؟
سه شنبه 2 آبان 1402 - 14:17:06
درباره وضعیت زمین چمن اختصاصی هاکی، اظهار کرد: در هاکی چمنی در حال حاضر ششم آسیا هستیم که با توجه به توسعه هاکی، کنفدراسیون آسیا در بخش تجهیزات و چمن و به منظور حمایت از هاکی ایران چیزی حدود 8 میلیارد تومان به فدراسیون کمک کرد که توانستیم با این مبلغ تجهیزات هاکی را خریداری کنیم. اگر الان هیچ کدام از هیات‌ها منتقد فدراسیون نیستند به خاطر این است که تجهیزات خریداری شده از جمله پد دروازه بانی، توپ و چوب را در اختیار هیات‌ها قرار دادیم.

وی درباره وضعیت چمن اختصاصی هاکی گفت: زیرساخت‌های لازم در خصوص چمن هاکی انجام شده است. البته زمانی که این زمین را که چیزی حدود 7700 متر هکتار و نزدیک پیست اتومبیلرانی قرار دارد از وزارت ورزش تحویل گرفتیم مخروبه‌ای بیش نبود و پر از ضایعات بود که در آن زمان با حمایت آقای رباطی که در آن برهه مدیر سازمان ورزش شهرداری منطقه 10 بود با اعتبار اختصاص داده شده ضایعات را جمع آوری و زمین را پاکسازی کردیم.

قدیمی اضافه کرد: اگر پولادگر به قولی که در مجمع سالیانه فدراسیون برای راه‌اندازی زمین چمن هاکی داد عمل کند و از طرف وزارت ورزش و جوانان از نظر اعتباری مورد حمایت قرار بگیریم تا اسفند ماه امسال این زمین احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس فدراسیون هاکی گفت: اعتبار فدراسیون در سال گذشته  4 میلیارد و پانصد میلیون تومان بود که مرداد امسال به اتمام رسید. این بودجه تنها جوابگوی برگزاری اردوها و اعزام تیم‌ها در هاکی چمن و داخل سالن است و برای نصب چمن نیاز به حمایت و مشارکت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داریم که باید در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشند.

وی با انتقاد به این موضوع که هاکی تنها رشته‌ای است که قهرمانان آن در مراسم تجلیل از مدال آوران از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد توجه قرار نمی‌گیرند، تصریح کرد: در سال 2023 تیم بزرگسالان هاکی سوم جهان شد اما متاسفانه مدال آوران این رشته در مراسم تجلیل دیده نشدند. البته در این زمینه نامه‌ای به کیومرث هاشمی نوشتیم و با حمایت وزیر ورزش و با مساعدت پولادگر و آرش فرهادیان تصویب شد که آیین نامه تجلیل از مدال آوران اصلاح و قهرمانان و مدال آوران هاکی نیز در این مصوبه دیده شوند. به جز این مورد در بحث استخدام و اشتغال‌زایی نیز چون مصوبه‌ای در این خصوص برای این رشته وجود نداشت، ورزشکاران محروم بودند که با اصلاح آیین‌نامه، ورزشکاران هاکی نیز جزو این مصوبه قرار گرفتند.

رییس فدراسیون هاکی همچنین درباره مدت زمان و مبلغ قرارداد مربی آمریکایی هاکی اظهار کرد: این مربی خارجی وقتی در روند تمرینات تیم هاکی چمنی ایران قرار گرفت معتقد بود که تکنیک و تاکتیک بازیکنان مربوط به 30 سال پیش است. 90 ورزشکار در اختیار او قرار دادیم که از این تعداد 20 بازیکن را گزینش کرد. امیدوارم با حضور این مربی آمریکایی در بازی‌های داخل سالن در بخش بانوان روی سکو قرار بگیریم و همانند مردان سهمیه جهانی بگیریم.

وی گفت: این مربی چون سرمربی تیم هاکی آمریکا نیز است هزینه‌اش بالاست و ما قرارداد طولانی مدت با او نداریم. این مربی با همسرش که مربی دروازه‌بان‌هاست در ایران فعالیت می‌کند. تا به امروز فقط پول بلیت هواپیمای این مربی را که چیزی حدود 2700 دلار بود، محاسبه کردیم. پیشنهاد این مربی برای هدایت تیم ملی هاکی چمنی و داخل سالن زنان و مردان 7 هزار دلار در ماه بود که ما با 5 هزار دلار موافقت کردیم که این مبلغ به صورت مقطعی و هر زمان که تورنمتنی باشد به او پرداخت خواهیم کرد.

قدیمی در پایان افزود: این مربی از آذرماه در اختیار تیم ملی خواهد بود تا اسفند که به مسابقات داخل سالن اعزام می‌شویم. تلاش بر این است که در هر دو بخش زنان و مردان در رقابت‌های داخل سالن با حضور این مربی آمریکایی روی سکو قرار بگیریم.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/114484/مربی-آمریکایی-هاکی-ایران-ماهی-چند-هزار-دلار-می‌گیرد؟
بستن   چاپ