بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین
مدال نقره پاراوزنه‌برداری بازی‌های پاراآسیایی برگردن امیر جعفری
سه شنبه 2 آبان 1402 - 14:09:33
 در ادامه روز نخست رقابت‌های پاراوزنه برداری چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی عصر امروز سه‌شنبه مسابقات دسته 65 کیلوگرم برگزار شد و طی آن امیر جعفری به رقابت با 5 حریف خود پرداخت.

جعفری که برای رسیدن به مدال طلا رقیب سرسختی از کشور میزبان را پیش رو داشت، در حرکت اول خود وزنه 191 کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت دوم نیز وزنه 193 کیلوگرم را بالای سر برد. او برای حرکت سوم وزنه 200 کیلوگرمی را انتخاب کرد و با مهار آن مدال نقره خود را قطعی کرد.

این در حالی بود که وزنه بردار چینی در حرکت اول خود وزنه 206 کیلوگرم را مهار و مدال طلای خود را قطعی کرد. وی در حرکت دوم 212 و در حرکت سوم 218 کیلوگرم را مهار کرد و طلایی شد.

پیش از این محسن بختیار و سیدیوسف یوسفی در رقابت‌های دسته 59 کیلوگرم به مدال نقره و برنز این رشته در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی دست پیدا کرده بودند.

پوررهنما: خوشحالم به اوج خودم بازگشتم/ پاراتکواندوی ایران از ابر قدرت‌هاست

مهدی پوررهنما بعد از کسی مدال طلای پاراتکواندو بازی‌های آسیایی اظهار کرد: خیلی خوشحالم که توانستم به اوج آمادگی برسم، مدتی از مسابقات دور بودم. قبل‌تر در یکی دو مسابقه نتوانستم نتیجه خوبی بگیرم و با نقره و برنز تمام شد. خداراشکر توانستم در هانگژو جواب مزد زحمات مربیان و سایر دوستان را بدهم.

وی افزود: خیلی خوشحالم که توانستم به اوج خود برگردم. سطح مسابقات فوق‌العاده بود. در دو بازی اول توانستم دو ازبک را شکست دهم و بعد در فینال توانستم با اختلاف حریفی از کشور میزبان را شکست دهم.  

پوررهنما گفت: پاراتکواندو یکی از ابر قدرت‌های دنیاست. ما همیشه سکوهای آسیایی و جهانی را داشتیم و چندین دوره پشت سر هم قهرمان آسیا شدیم. این مسابقات بازی‌های آسیایی است ولی با همان حریفان روبرو می‌شویم.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/114480/مدال-نقره-پاراوزنه‌برداری-بازی‌های-پاراآسیایی-برگردن-امیر-جعفری
بستن   چاپ