بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین
توقف فوتبال نابینایان ایران برابر ژاپن در هانگژو
دوشنبه 1 آبان 1402 - 11:27:42
 تیم ملی فوتبال نابینایان ایران که پس از یک دوره غیبت به بازی‌های پاراآسیایی بازگشته است، روز دوشنبه در نخستین دیدارش به مصاف تیم ملی ژاپن رفت و بدون گل متوقف شد.

ملی‌پوشان ایران با هدایت جواد فلفلی در هر دو نیمه برتر از ژاپن بودند و موقعیت‌های زیادی را هم خلق کردند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

تیم ملی فوتبال نابینایان ایران با کامبیز محکم، صادق رحیمی، محمدامین رحیم‌زاده، احمدرضا شاه‌حسینی، مرتضی کریمی، علیرضا بخت، علیرضا ایزدی، حسین رجب‌پور، مرتضی رمضانی شیرکوهی و سیدسعید موسوی پیرمرادی در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.

در کنار جواد فلفلی که سرمربی تیم است، میثم شجاعیان و حسین مجاهدیان به عنوان مربی و کاوه عزیزی به عنوان سرپرست تیم ملی در این بازی‌ها حضور دارند.

علیرضا بخت: موقعیت های زیادی را برابر ژاپن از دست دادیم

علیرضا بخت ملی پوش ایران پس از این تساوی گفت: بازی بسیار خوبی را ارائه کردیم و موقعیت های خیلی زیادی هم داشتیم اما حیف شد که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم و برنده شویم. 

وی در مورد این که تیم ملی فوتبال نابینایان در پایان بازیها چه جایگاهی کسب خواهد کرد، گفت: پیش بینی در ورزش کار سختی است اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا بتوانیم روی سکو قرار بگیریم و مدال طلای بازیهای آسیایی اینچئون را تکرار کنیم. 

ملی پوشان ایران در مورد رقیبان تیم ملی برای رسیدن به عنوان قهرمانی چهارمین دوره بازیهای آسیایی نیز گفت: علاوه بر ژاپن که با آن بازی کردیم، تیم های چین و تایلند دو رقیب اصلی ما برای رسیدن به عنوان قهرمانی هستند.

جواد فلفلی: باید ژاپن را با دو گل شکست می دادیم

جواد فلفلی سرمربی این تیم نیز در پایان دیدار برابر ژاپن گفت: بازی اول در همه تورنمنت ها سخت است و دیدار برابر ژاپن هم سختی های خودش را برای ما داشت اما باید برنده این بازی می شدیم. 

وی با بیان این که یک ماه پیش در انگلیس با ژاپن بازی کرده بودند و با شکست در آن دیدار پیش بینی رقابتی سخت در بازیهای پاراآسیایی را داشتند ادامه داد: با توجه به این که آنالیز خوبی از حریف داشتیم بازیکنان ما خیلی خوب کار کردند اما بزرگترین مشکل این بود که موقعیت‌های پرشماری که داشتیم تبدیل به گل نشدند. 

فلفلی با تاکید بر این که باید با دو گل ژاپن را شکست می دادیم در مورد پیش بینی‌اش از جایگاه تیم ملی و این که مدال طلا را مثل بازیهای اینچئون(2014) کسب خواهند کرد گفت: کار بسیار سختی است. تیم ما در حال پوست اندازی است و جوان شده اما همه تلاشمان را خواهیم کرد که از مدال طلای اینچئون دفاع کنیم اما قطعا روی سکو خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان ایران علاوه بر تیم ملی ژاپن، از تیم های تایلند و چین به عنوان رقیبان اصلی شاگردانش برای کسب مدال طلای چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی نام برد.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/114447/توقف-فوتبال-نابینایان-ایران-برابر-ژاپن-در-هانگژو
بستن   چاپ