بازی‌های پاراآسیایی هانگژو
شروع کار پاراتنیس روی میز با رقابت غلامی
يکشنبه 30 مهر 1402 - 09:15:16
در نخستین روز از رقابت‌های پاراتنیس روی میز هانگژو و در قسمت انفرادی مردان، محمد عرفان غلامی نخستین نماینده کشورمان بود که به میدان رفت.
او که در گروهی سخت با قهرمان ژاپن و قزاقستان قرار گرفته، در نخستین دیدار به مصاف ورزشکار رده 3 آسیا یعنی قهرمان ژاپنی رفت.
غلامی که بسیار با روحیه مسابقه را شروع کرد، توانست یک ست از حریف نامدار خود بگیرد اما در نهایت با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد.
او فردا به مصاف رقیب قزاقستان می‌رود تا در صورت کسب پیروزی از این گروه به مرحله بعد صعود کند.

مهرداد علی قارداشی : شانس مدال داریم

مهرداد علی قارداشی، رییس فدراسیون تنیس روی میز و سرپرست تیم ملی پاراتنیس روی میز ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو با اشاره به مسابقه عرفان غلامی گفت:« این نتیجه قابل پیش‌بینی بود چرا که درست مثل رشته تنیس روی میز، در پاراتنیس روی میز نیز تمام قدرت‌های دنیا در جنوب شرق آسیا هستند و سطح مسابقات آسیایی دست کمی از المپیک یا جهانی ندارد . رقیب ژاپنی قهرمان آسیا و صاحب رنک 3 این رشته است. ما امیدواریم که فردا عرفان غلامی با پیروزی مقابل رقیب قزاقستانی بتواند از این گروه صعود کند، چراکه از هر گروه دو نفر به مرحله بعد می‌روند و ما هنوز شانس صعود داریم.»

او در پاسخ به این سوال که آیا ملی‌پوشان ایران در این رقابت‌ها شانس مدال دارند، گفت:« در دوره قبل پاراآسیایی جاکارتا به یک مدال برنز توسط جانفشان رسیدیم. این ورزشکار شانس تکرار این موفقیت را دارد اما سطح بازی‌ها به نسبت 4 سال قبل خیلی بالاتر است. البته هر چهار ورزشکار ما در یک سطح هستند و نمی‌توان گفت خیلی با یکدیگر اختلاف دارند. بسته به قرعه و شرایط روز مسابقه همه آنها می‌توانند موفق شوند.»

http://dezfoolnews.ir/fa/News/114425/شروع-کار-پاراتنیس-روی-میز-با-رقابت-غلامی
بستن   چاپ