تاج‌گذاری سلطان کریستیانو رونالدو 38 ساله
نه هالند و نه امباپه، CR7 گلزن برتر 2023
چهارشنبه 26 مهر 1402 - 09:29:57
کریستیانو رونالدو سال‌های خود را با گل می‌شمارد. از زمانی که او در سن 17 سالگی با دو گل برای اسپورتینگ مقابل مورینسه در اکتبر 2002 گلزنی خود را در سطح حرفه‌ای شروع کرد، 22 سال می‌گذرد. رونالدو در این بین و در سال 2013 با پیراهن رئال مادرید و پرتغال 69 گل در یک سال به ثمر رسانده تا پربارترین سال دوران حرفه‌ای خود را رقم بزند.

این بخشی از دستاوردهای او در دوران فوتبالش است؛ بازیکنی که بهترین گلزن تاریخ فوتبال (849 گل)، بهترین گلزن تیم‌های ملی (127 گل)، بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا (140 گل) و بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید (451 گل) را ثبت کرده است اما یک اتفاق ویژه برای او بردن تاج بهترین گلزن جهان در سال 2023 است.

رونالدو به طرز به خصوصی از لحظه لذت می‌برد و از گلزنی در باشگاه و تیم ملی خوشحال است؛ اگرچه در ورزشگاه آزادی و در شهری که هزاران دلخسته نام او را به عنوان محبوب‌ترین فوتبالیست فعلی جهان فریاد کشیدند، موفق نشد گل بزند اما بلافاصله این یخبندان را جبران کرد. رونالدو در این پنجره فیفا و در دو بازی مقابل اسلواکی و بوسنی در هر دو مسابقه دبل کرد و تبدیل به بهترین گلزن جهان در سال 2023 شد.

او 40 گل در 43 بازی برای النصر عربستان (31) و پرتغال (9) به ثمر رسانده و این رقم او را بالاتر از ارلینگ هالند (39 گل- منچسترسیتی و نروژ)، کیلیان امباپه (35 گل- پاری سن ژرمن و فرانسه)، هری کین (33 گل- بایرن، تاتنهام و انگلیس) و ویکتور اوسیمن (32 گل- ناپولی و نیجریه) قرار می‌دهد. در این بین بازیکنان دیگری هم هستند. بارناباس وارگای مجارستانی (38 گل- فرانس واروش و مجارستان) و ژرمن کانو (36 گل- فلومیننزه). همه این گلزن‌ها پشت سر رونالدو ایستاده‌اند.


کریستیانو اخیرا اعتراف کرده که "هنوز بازی فوتبال را دوست دارم؛ حتی در این سن دوست دارم بازی کنم و گل بزنم و همه بازی‌ها را ببرم. تا زمانی که پاهایم بگویند کریستیانو، تمام شد." این لحظه‌ای است که هیچ علاقمندی در فوتبال دوست ندارد زمانش برسد، چرا که رونالدو یک بازیکن موردعلاقه، دوست داشتنی و یک شخصیت برجسته جهانی است؛ ستاره‌ای که اثرگذاری او بعد از 30 سالگی افزایش پیدا کرده و همچنان می‌تواند یک ستاره کشنده باشد.

کریستیانو رونالدو یک ویژگی خاص دارد؛ او سیری ناپذیر است. او تنها بعد از 30 سالگی 74 گل به ثمر رساند (واقعا باورنکردنی است) و تبدیل به بازیکنی شده که در سه دهه مختلف بیش از صد گل در هر دهه به ثمر رسانده است؛ 226 گل در دهه 2000، 550 گل در دهه 2010 و 110 گل در دهه 2020 (که البته تازه به سال 2023 رسیده‌ایم.

فکر کنید که سال گذشته وقتی او از منچستریونایتد جدا شده و با پرتغال از جام جهانی حذف شده بود، همه او را بازیکنی تمام شده تصور می‌کردند اما رونالدو بالاتر از همه یک بخش جدایی ناپذیر از پازل امروز فوتبال جهان است و در میان همه ستارگان بزرگ و گران قیمت می‌درخشد.‌ او البته پردرآمدترین و گران‌قیمت‌ترین بازیکن جهان نیز هست اما نه باارزش‌ترین آنها. با این حال با کاریزما و اثرگذاری و علاقمندانش پروژه لیگ فوتبال عربستان را به تنهایی تبدیل به پرسروصداترین اتفاق فوتبال جهان در تابستان گذشته کرد.

رقابت با جوان‌ها چه در تیم ملی، چه در باشگاه و چه در جنگ‌های نیابتی مهم‌ترین وجه کاری امروز کریستیانو رونالدو است.
او همان بازیکنی است که باعث می‌شود حتی هوادارانی از ایران خود را به بوسنی برسانند تا نامش را روی سکوها فریاد بزنند اما همه اینها کمتر از این برایش ارزش داشته که بتواند در رقابت با جوان‌های تیزچنگی مثل هالند و امباپه پیروز بشود. او واقعا شایسته این تاج است. سخت است باور کنید که در این شرایط بهترین گلزن سال جهان باشی.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/114348/نه-هالند-و-نه-امباپه،-CR7-گلزن-برتر-2023
بستن   چاپ