شهردار دزفول؛
40 پروژه عمرانی در شهرستان دزفول آغاز به کار کرد
دوشنبه 10 مهر 1402 - 12:59:34

40 پروژه عمرانی درشهرستان دزفول با اعتبار 400 میلیارد تومان ظرف 6 ماه آینده افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار صبح ملت،محمد عتاب اهوازی شهردار دزفول صبح امروز در آیین آغاز به کار 40 پروژه عمرانی شهرداری در خصوص پروژه کمربندی شرق در جمع خبرنگاران گفت: کمربند شرق یک پروژه بین بخشی است که شامل هم پروژه شهری و هم خارج شهری می باشد.

وی در ادامه گفت: این پروژه در سه فاز تعبیر شده که اولین فاز آن از جاده شوشتر به شریعتی متصل می‌شود و در فاز های بعدی پس از دور شهر به جاده ساحلی وصل می‌شود.

محمد عتاب اهوازی همچنین تصریح کرد: فاز اول پروژه کمربندی 2 کیلومتر در 2 باند و عرض 45 متر می باشد که روشنایی و پیاده رو برای ورزش در نظر گرفته شده است و به بیمارستان نیز دسترسی خواهد داشت.

شهردار دزفول گفت: اجرای زیرسازی و تا آماده سازی سطح بستر این پروژه 18 میلیارد تومان می باشد و 30 میلیارد تومان روکش آسفالت و در مجموع با تملک زمین هایی که انجام شود 400 میلیارد تومان هزینه پروژه خواهد شد و ظرف 6 ماه آینده فاز اول آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمد عتاب اهوازی شهردار دزفول در خصوص نبود پروژه های عمرانی در شهرستان عنوان کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته حسب دغدغه شورای شهر، شهرداری ،نهاد های امنیتی و مردم نبود پروژه های عمرانی در شهر بود پس از بررسی‌های صورت گرفته نه پروژه فعال عمرانی و نه اسنادی در خصوص اجرای پروژه عقب ماندگی های چندساله ای وجود دارد که مکلف به اصلی ترین دغدغه رویکرد عمرانی داشته باشیم.

عتاب اهوازی به منظور تغییر و تحول طرح های عمرانی و تبدیل دزفول به شهر کارگاهی گفت: مسائل مالی و اقتصادی که گریبان گیر تمام شهرهای کشور است همچنین شهرداری ها ردیف مالی دولتی ندارند و وابسته به شهروندان هستند لذا بدهی انبوهی که از قبل در بدنه شهرداری رسوخ کرده بود و از طرفی طرح جامع عمرانی شهر را نداشتیم به گونه ای که نمیدانستیم چه کاری باید انجام دهیم به این دلیل اسناد فاز 2 نیز وجود نداشت.


شهردار دزفول بیان کرد: به دلیل فرصت کمی که در اختیار شهرداری قرار گرفت با حداقل پروسه های قانونی موجود پروژه هارا تعریف کردیم و اکنون قریب به 300 پروژه در حال انجام که برخی از آنها در حال تهیه اسناد و برخی کلنگ زنی شده است و یا آماده کلنگ زنی میباشد همچنین یکصد پروژه هدف گذاری شده است که اعتبارات آن 3 هزار میلیارد تومان برآورد شده است .

همچنین شهردار دزفول خواستار مشارکت و همکاری شهروندان در راستای پرداخت عوارض در جهت پیشبرد و پیشرفت این پروژه ها برای توسعه شهر شد.

به گزارش صبح ملت، پروژه های در دست اجرای شهرداری دزفول شامل؛ اجرای کمربندی شرق، احداث بلوار خیبر، زیرسازی و آسفالت معابرشهری، خرید کارخانه امولسیون ساز، رنگ آمیزی جداول و مبلمان شهری، اجرای رنگ آمیزی معابر بارنگ دو جزئی، نوسازی تابلوهای ترافیکی، مسقف نمودن کانال مدرس، مطالعات بازآفرینی شهری، بازسازی قنات باغ گودل، نقشه برداری سه بعدی کوی زیباشهر، حداق فازدوم بوستان پرستو، احداث بوستان های گل محمدی_دانشجو، بهسازی بوستان فلاحت، اجرای دیوار پیرامونی ترمینال بزرگ دزفول، دیوارکشی سایت پسماند_آرامستان شهید آباد، مسطح سازی و کفپوش گذاری خیابان های انقلاب و طالقانی می باشند.

همچنین دیگر پروژه های در حال اجرا عبارتند از بازرسی ایستگاه های اتوبوس، احداث 10 زمین چمن مصنوعی، روشنایی کوی آیت الله مدرس، اصلاح هندسی میدان رودبندو بلوار های شهید نادری زیباشهر_ بلوار سیدالشهدا_ بلوار امید، جمع آوری و دفع آب های سطحی خیابان های کوی نوبهار_ بلوار ملاصدرا، توسعه شبکه آب خام، احداث سرویس بهداشتی حرم سبزقبا _گذر معزی_ میدان شیخ انصاری، احداث معابر و فضای سبز آرامستان باغ رحمت، بهسازی بوستان بعثت، احداث بوستان محلی بهارستان، طراحی و اجرای سربطاق ابوالعلا، رفع خطر و جداره سازی مقبره حاجی شیخ، رفع خطر اضطراری ساباط زارعان، مرمت و احیای ساباط و گذر کیوان، مرمت و حیای ساباط زارعان_ کتابی_ جوادی و ژوبین


📝ساناز بهمن

http://dezfoolnews.ir/fa/News/114102/40-پروژه-عمرانی-در-شهرستان-دزفول-آغاز-به-کار-کرد
بستن   چاپ