سایت وزارت علوم از دسترس خارج شد
سایت وزارت علوم از دسترس خارج شد
شنبه 1 مهر 1402 - 15:21:12
آخرین خبر

برخی منابع خبری امروز مدعی شدند که یک گروه هکری ادعا کرده که 500 سرور، کامپیوتر، سایت و سامانه وزارت علوم توسط آنان هک شده است. 

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی https://www.msrt.ir/fa  از ساعاتی قبل از دسترس خارج شد و برخی اخبار غیر موثق در کانال‌های خبری از هک شدن آن خبر می‌دهد.
ندا شفیعی معاون روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وزارت علوم شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: برای برررسی های بیشتر سایت از دسترس خارج شده است تا بدانیم آیا واقعا هک رخ داده است یا خیر.
البته طی روزهای اخیر اخباری هم در مورد هک شدن سامانه سازمان ثبت احوال منتشر شده بود که سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در خصوص هک اطلاعات ثبت احوال، گفت: اطلاعات ما در صحت کامل است، آن را برای تکمیل پرونده سلامت الکترونیک در اختیار وزارت بهداشت قرار دادیم و اتفاقی که رخ داده مربوط به ما نیست.
سیف الله ابوتراب گفت: دیتابیس ما با سامانه وزارت بهداشت مثل سایر دستگاه‌ها ارتباط برقرار کرده و ارتباط ما با وزارت بهداشت برای مساله پرونده سلامت الکترونیک است؛ این اطلاعاتی که درز پیدا کرده از جانب وزارت بهداشت بوده و ثبت احوال در آن دخیل نیست.

به گزارش زومیت؛ یک گروه مدعی است که 20 هزار سند را در اختیار دارد. پس از اینکه صفحه اول سایت وزارت علوم و 20 سامانه زیرمجموعه آن تغییر کرد، این سایت فعلا از دسترس خارج شده است. 
این گروه پیش از این هم مسئولیت حمله به سایت‌های وزارت خارجه، صدا و سیما و شهرداری را به عهده گرفته بود. 
هنوز مسئولان وزارتخانه به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.
سایت وزارت علوم بعد از سایت ثبت احوال دومین سامانه‌ای است که در یک هفته گذشته هک و اطلاعات آن ربوده می‌شود.

به گزارش دیجیاتو؛ یک گروه هکری در روز اول مهر و در آغاز سال تحصیلی جدید ادعا کرده که 500 سرور، کامپیوتر، سایت و سامانه این وزارتخانه را هک کرده و  به بیش از 20 هزار سند دسترسی پیدا کرده است. 
این گروه هکری، پیش از این مسئولیت هک شدن سازمانهایی مثل شهرداری تهران، وزارت امور خارجه، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت ارشاد، صدا و سیما، نهاد ریاست جمهوری و ... را هم بر عهده گرفته بود. این گروه در حال حاضر مشغول نشر اطلاعاتی درباره کارکنان این وزارت‌خانه است.
در حال حاضر وب سایت وزارت علوم هم اکنون از دسترس خارج شده است.
گفتنیست تا لحظه انتشار این خبر، واکنش رسمی از سوی هیچ مقام و نهادی درباره این حمله سایبری صورت نگرفته است.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/113934/سایت-وزارت-علوم-از-دسترس-خارج-شد
بستن   چاپ