پرسپولیس تیم بزرگ و قهرمان فصل گذشته است
چهارشنبه 1 شهريور 1402 - 15:49:14

محمد ربیعی، سرمربی ذوب‌آهن، در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس حضور یافت و در حالی که بیشتر خبرنگاران راهی ورزشگاه کاظمی شده بودند تا اظهارات سرمربی پرسپولیس را پوشش دهند، در مورد این بازی اظهارنظر کرد.

بولت ذوب آهن صحبت‌های ابتدایی؟
تیم پرسپولیس، تیمی است که توانسته از فصول گذشته ثبات لازم را از لحاظ نفرات و بازیکنان را داشته باشد و قهرمان فصل گذشته شده است. در مقابل ذوب‌آهن تیمی است که در مرحله تحول قرار دارد و تیم جدیدتری نسبت به گذشته هستیم. فکر می‌کنم این تقابل می‌تواند تقابل خوبی باشد. در طول هفته گذشته تمرینات نسبتا منظمی داشتیم و امیدوارم هر دو تیم فردا بتوانند بازی تماشاگرپسندی داشته باشند. آرزوی توفیق و سلامتی برای هر دو تیم و همچنین تیم داوری داریم.

بولت ذوب آهنمصدومیت کمال کامیابی‌نیا؟
کمال کامیابی‌نیا طول درمان خو را گذرانده و فکر می‌کنم هنوز مقداری کار دارد. وارد زمین فوتبال شدند و کارهای کلینیکی کردند. او این هفته سه چهار نوبت در اصفهان دویده است اما قطعا به بازی فردا نخواهد رسید. فکر می‌کنم آمادگی کامل و شرایط ایده‌آل او به بعد از تعطیلات خواهد کشید.

بولت ذوب آهن معرفی بازیکنان جوان‌ در ذوب‌آهن؟
علاوه بر بادران، در مس رفسنجان هم در سال‌های اخیر جوان‌های خوبی رشد کردند و بازیکنانی هم با سن بالاتر احیا شدند. در ذوب‌آهن تیم جوان‌تر است و جزو دو سه تیم جوان لیگ است. ما در دو بازی گذشته مقابل ملوان و سپاهان از چندین بازیکن زیر 21 سال به عنوان بازیکن جایگزین استفاده کردیم؛ این موضوع به مرور زمان برای اینجا آورده خواهد داشت. البته باید صبوری هم کرد و فضا را برای آنها مهیا کرد اما فکر می‌کنم ذوب هرچقدر جلوتر برود، از نظر راندمان و عملکرد شرایط بهتری خواهد داشت.

بولت ذوب آهن شرایط پرسپولیس؟
پرسپولیس نیاز به تعریف و تمجید من ندارد؛ از لحاظ اسکواد بازیکنان، بخش کامل این تیم حفظ شده و چندین بازیکن خوب دیگر مثل آقای کنعانی، آقای زاهدی و ... هم اضافه شده‌اند. تیم نسبتا همان نفرات سال گذشته را دارد. همیشه گفته‌ام ثبات همیشه بهبودبخش است؛ حتی اگر شاخص آن، نتیجه نباشد، باز هم به شما بهبودی می‌دهد. اما پرسپولیس هم شاخص نتیجه و هم شاخص ثبات را دارد. تیم از لحاظ تاکتیکی هارمونی دارد، از لحاظ آشنایی و هماهنگی هارمونی دارد و از لحاظ شناخت مربی و بازیکن هم در بالاترین سطح خودش قرار دارد. من هم همیشه به ثبات علاقه‌مند بوده‌ام و این را هم می‌گویم وقتی شما یک پروژه فنی جدید را آغاز می‌کنید، خم رنگرزی نیست که فکر می‌کنید در کوتاه مدت می‌توانید تغییر شگرفی آغاز کنید. فوتبال یک دوران تکراری دارد؛ تمرین، آنالیز، ترمیم، تمرین، آنالیز، تکرار و دوباره تمرین. همه اینها چرخه فنی است و در چرخه روانی و نظم و دیسیپلین و مدیریت مربی جرخه‌های دیگری دارد. این روند به مرور هر سال بهتر می‌شود. من قبلا هم گفتم تجربیات مربیگری فصل به فصل رخ می‌دهد و در پرسپولیس این به بالاترین حد خودش رسیده است. ما هم در رفسنجان سال به سال شرایط بهتری پیدا کردیم. باید به مربیانی که امسال تازه تیم‌هایشان را گرفته‌اند، فرصت داد و نباید در کوتاه مدت قضاوت شوند. باید زمان بدهید تا فرآیند ذهنی و فنی خودشان را روی تیم حاکم کنند.

بولت ذوب آهن عملکرد ذوب‌آهن در نقل و انتقالات؟
یک زمان مربی درخواست‌هایی دارد که برای باشگاه در دسترس نیست؛ به هر حال باشگاه یک محدویت و بودجه‌ای دارد. ما نسبت به بودجه‌مان عمل کردیم. بودجه ما نمی‌توانست قلابش را بیندازد و ستاره آنچنانی صید کند. البته همه بازیکنان تیم من ستاره و عزیز هستند و من دوست‌شان دارم ولی شما تیمی را می‌بینید که در فصل نقل و انتقالات 4-5 ملی‌پوش جذب کرده است. با بودجه‌ای که باشگاه داشت، باز هم لیگ ابتدایی من نشد؛ آن‌ هم در حالی که ما بازیکنانی را که با شرایط ما مطابقت داشت، مدنظر داشتیم. من بدون تعارف می‌گویم زور ذو‌ب‌آهن در نقل و انتقالات به 8-9 تیم نمی‌رسید ولی با این حال مدیریت قبلی (آقای احسانی) و مدیریت جدید (آقای دکتر نکیسا) تلاش‌شان را کردند و تا حدودی سعی کردیم کارمان انجام شود. مابقی هم در پروژه تیم‌سازی است و باید بسازیم.

بولت ذوب آهن سقف بودجه ذوب‌آهن؟
فکر می‌کنم چیزی که به سازمان لیگ اعلام کرده‌اند، 180 میلیارد بوده است. به هر حال بیش از 50 درصد این بودجه از سال قبل قرارداد داشتند؛ روزی که من تیم را تحویل گرفتم، از 19 بازیکن لیست بزرگسالان، 16 بازیکن پر بود. چند نفر از لیست خارج شدند که من از همه آنها تشکر می‌کنم؛ به هر حال سلیقه است و گاهی سلیقه‌ها باید اعمال شود. همچنین چند نفر جدیدتر اضافه شدند و چند نفر مثل علیاری و محمدی‌مهر آزاد بودند که ما توانستیم آنها را بگیریم. به هر حال این رقم را اعلام کردند و می‌دانم که خیلی برای آن زحمت کشیدند. می‌دانم ذوب‌آهن درگیری‌های و گرفتاری‌های مالی زیادی دارد اما از مدیریت ارشد کارخانه، شستا و بقیه عوامل تا پایین تلاش می‌کنند که باور و تحول جدیدی ایجاد شود. ذوب‌آهن تیم اصیلی است و هواداران بسیار بزرگی دارد؛ ما هواداری داریم که 50 سال است طرفدار ذوب‌آهن است. این تیم ریشه‌دار است و نایب قهرمان آسیا شده است. اصفهان و همه باید کمک کنند تا ما در آینده‌ای نزدیک و در پروژه‌ای 2 یا 3 ساله ذوب‌آهن را به همان تصویری که در ذهن اهالی فوتبال است، برگردانیم.http://dezfoolnews.ir/fa/News/113202/پرسپولیس-تیم-بزرگ-و-قهرمان-فصل-گذشته-است
بستن   چاپ