المپیک به جای جام ملتهای آسیا
يکشنبه 22 مرداد 1402 - 10:17:44

روز گذشته تیم زنان فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی مقابل استرالیا قرار گرفتند. حریف که از امتیاز میزبانی برخوردار بود، زیر فشار مستمر شاگردان هروه رنار قرار داشت اما موفق شد با بسته نگه داشتن دروازه، کار را به ضربات پنالتی بکشاند.


جالب اینکه دو تیم تا دهمین ضربه پنالتی به صورت مساوی پیش رفتند تا اینکه ویکی بچو ضربه خود را از دست داد تا ناامیدی بزرگ به سراغ رنار و شاگردانش بیاید. اوژنی لو سومه، مهاجم فرانسه، که پنالتی چهارم را تبدیل به گل کرده بود، در مورد این باخت می‌گوید: «من از این لحظه بیزارم. این واقعا دشوار است.»

وی افزود: «این احساسی است که دوست ندارید داشته باشید. ما دوست داشتیم برنده شویم، مخصوصاً بعد از وقت‌های اضافه، بعد از ضربات پنالتی. واقعاً احساس می‌کردم که امشب می‌توانیم برنده شویم و تا آخر هم به آن ایمان داشتم و وقتی خیلی به آن اعتقاد داشتی از دست دادن سخت تر است.»


مهاجم فرانسه در ادامه از هروه رنار تمجید می‌کند، از اینکه او تیم جدیدی ساخته و باید مورداعتماد فوتبال فرانسه قرار بگیرد: «همیشه بعد از شکست احساس بد وجود دارد اما باید همه چیز را به خاطر بسپاریم. ما باید به یاد داشته باشیم که کادرفنی چه تیمی ساخته و باید آن را برای المپیک حفظ کنیم.»

اشاره اوژنی لو سومه به المپیک 2024 پاریس است که هروه رنار نیز در کنفرانس مطبوعاتی خود گریزی به آن می‌زند. رنار در حالی که عمیقا از باخت در نیمه نهایی ناراحت بود، گفت: «قبلاً برای من اتفاق افتاده است، بعضی ها را بردم، بعضی ها را باختم. امشب باید به دخترها افتخار کرد، آنها یک مسابقه استثنایی داشتند. باید به آینده فکر کنیم.»


نتایج درخشان فرانسه در جام جهانی زنان تمجید امانوئل مکرون را هم به دنبال داشت. رئیس جمهور فرانسه در یک توییت کوتاه نوشت که تیم زنان او را تحت‌تاثیر قرار داده و نوشته که گام بعدی المپیک 2024 پاریس است.

به نظر می‌رسد سرمربی سابق عربستان نیز ترجیح می‌دهد در شغل خود باقی بماند تا پس از تجربه جام جهانی، به استقبال رقابتهای المپیک نیز برود. جایی که به نظر هدایت زنان کشورش در ان مسابقات، شغلی بسیار جذاب و مورد اهمیت برای او محسوب می‌شود.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/112977/المپیک-به-جای-جام-ملتهای-آسیا
بستن   چاپ