دلار ریخت؛ طلا صعود کرد
دلار ریخت؛ طلا صعود کرد
چهارشنبه 5 بهمن 1401 - 13:01:27
رویترز
هر اونس طلا در ساعات ابتدایی امروز 0.3 درصد افزایش یافت و به 1937 دلار رسید. قیمت طلای آمریکا با 0.5 درصد افزایش به 1938.10 دلار رسید.

شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافت و شمش را با قیمت دلاری را برای بسیاری از خریداران ارزان تر کرد.

قیمت شمش از ابتدای سال 2023 حدود 120 دلار افزایش یافته است، زیرا انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است در هر دو جلسه اول خود در سال جاری، پس از کاهش سرعت خود به 50 واحد در ثانیه در دسامبر 2022، نرخ ها را تنها 25 واحد پایه افزایش دهد.

هان تان، تحلیلگر ارشد بازار در Exinity گفت: سیگنال‌های خط‌مشی از نشست آتی فدرال رزرو ممکن است سودهای اخیر طلا را تأیید کند.

برخی از تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که یک رکود احتمالی می تواند بانک مرکزی ایالات متحده را مجبور کند تا سیاست های انقباضی پولی خود را کاهش دهد.

با این حال، "اگر فدرال رزرو تداوم خود را با افزایش نرخ بیشتر از پیش بینی بازارها اعلام کند، ممکن است برخی از پیشرفت های سالانه این فلز گرانبها کاهش یابد و آن را به مرز روانی 1900 دلار نزدیک کند."

برآوردهای رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده که در روز پنجشنبه منتشر می شود، می تواند روند را برای 31 ژانویه تا فوریه تعیین کند.

اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر عدم قطعیت های اقتصادی در نظر گرفته می شود، اما نرخ های بالاتر باعث کاهش جذابیت شمش های با بازده صفر می شود.

کارلو آلبرتو دکاسا، تحلیلگر بازار در Kinesis گفت: از نقطه نظر فنی، طلا در مرحله صعودی قرار دارد و قیمت ها از منطقه مقاومت سابق 1920 دلار فراتر رفته است.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/103778/دلار-ریخت؛-طلا-صعود-کرد
بستن   چاپ