برخی منابع آمریکایی در دولت آمریکا فاش کردند
آمریکا تانک های پیشرفته به اوکراین می فرستد
چهارشنبه 5 بهمن 1401 - 08:38:10
اخرین خبر
آمریکا تانک های پیشرفته به اوکراین می فرستد
   
دولت آمریکا در صدد است که هفته جاری با ارسال تانک های پیشرفته«آبرامز» به اوکراین موافقت کند.

  برخی منابع آمریکایی در دولت آمریکا فاش کردند که دولت« جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در صدد است که هفته جاری با ارسال تانک های پیشرفته«آبرامز» به اوکراین موافقت کند.

روزنامه وال استریت ژورنال در این زمینه به نقل از برخی منابع نوشت که دولت بایدن در صدد است که تعداد زیادی تانک «آبرامز ام 1» را به اوکراین بفرستد.

 
این روزنامه نوشت که قرار است بیانیه ای درباره تحویل این تانک های پیش رفته طی روزهای آینده صادر شود.

وال استریت ژورنال نوشت که این اقدام بخشی از تفاهم دیپلماتیک میان آمریکا و آلمان است تا برلین تشویق شود تانک های پیشرفته«لئوپارد2»  را به اوکراین بدهد یا به کشور دیگری مانند لهستان اجازه دهد اوکراین را به این نوع تانک ها مجهز کند.

این در  حالی است که پیش از این روزنامه واشنکتن پست نوشته بود که آمریکا نزدیک به 100 نفربر زره پوش از نوع«استرایکر» را به اوکراین می دهد.

در تحولی دیگر، ماریوش بلاشاک، وزیر دفاع لهستان امروز سه‌شنبه 24 ژانویه اعلام کرد کشورش به صورت رسمی از آلمان خواسته است که با ارسال تانک‌های «لئوپارد2» به اوکراین موافقت کند.

پیش از این آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان گفته بود که اگر لهستان بخواهد تانک‌های «لئوپارد 2» خود را به اوکراین بفرستد، برلین مانع آن نخواهد شد.

بلاشاک در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که برلین درخواست ورشو را دریافت کرده است. او همچنین از برلین خواست که با تانک‌های «لئوپارد2» ساخت آلمان به ائتلاف کشورهای حامی اوکراین بپیوندد.

آلمان از هفته‌های گذشته تحت فشار قرار دارد که یا تانک‌های «لئوپارد2» را خودش به اوکراین ارسال کند یا به دیگر کشورهای عضو ناتو اجازه دهد که آن‌ها این نوع تانک‌ها را در اختیار کی‌یف قرار دهند.

با وجود این برلین تاکنون از ارسال تانک‌های «لئوپارد2» به اوکراین یا اجازه دادن به سایر کشورهای عضو ناتو برای انجام این کار خودداری کرده است.

در همین زمینه بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان گفته است که کشورش تصمیم «‌عجولانه‌ای» نخواهد گرفت زیرا «دولت باید عوامل زیادی مانند عواقب داخلی برای امنیت جمعیت آلمان را در نظر بگیرد.»

با این حال ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز سه‌شنبه پس از گفتگو با بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان در برلین خواستار ارسال «سریع‌تر» تسلیحات جدید به اوکراین شد. استولتنبرگ گفت: «در این لحظه حساس از جنگ، ما باید سامانه‌های پیشرفته‌تری را در اختیار اوکراین قرار دهیم.»

پیشتر برخی منابع آلمانی به رویترز گفته بودند که اجازه ارسال تانک‌های ساخت آلمان به اوکراین در صورتی صادر خواهد شد که آمریکا هم با ارسال تانک‌های خود به اوکراین موافقت کند.

http://dezfoolnews.ir/fa/News/103768/آمریکا-تانک-های-پیشرفته-به-اوکراین-می-فرستد
بستن   چاپ