در حاشیه برگزاری گنگره ی بین المللی زنان تاثیر گذار در ایران
زنان ما و زنان آن ها / وقتی مرغ همسایه غاز است
دوشنبه 3 بهمن 1401 - 16:27:22
صبح ملت نیوز
✍ مریم مفتوح 

سالها دل طلب جام جم از ما می کرد 

آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد 

گنگره بین المللی نام داشت و‌گفته شد حضورزنان تاثیر گذار از 5 قاره و‌96 کشورجهان ، اما آنچه که دیده شد کشورهایی بودند که بقولی جایشان زیر پونز نقشه ی جهان پنهان است ،کشورهایی که حتی گاه کمتر نامی از آنها بگوش نرسیده چه برسد به سخنی از توسعه و پیشرفت شان و ایضا زنان تاثیر گذارشان ..

از تصاویر این گنگره چیزی که مشهود بود ذوق و شوق این زنان برای یک گشت و‌گذارجانانه ، با کلی برنامه ی سیاحتی و دیداری و امکانات رفاهی و پذیرایی رویایی 
بود.
از سر و ‌ضع و نوع پوشش و آرایش برخی از این زنان تاثیر گذار چنین تصور می شد که گویا آنان را به مجلس جشن‌و سرور و یا به یک مراسم باشکوه عروسی دعوت کرده باشند، بطوری که زنان خودمان در ایران با این نوع پوشش و آرایش حتما به گشت ارشاد سپرده می شدند و می شد انچه که نباید.

کم رفتارهای احساسی و هیجانی از برخی از این زنان با اعمالی چون‌ سلفی گرفتن ها و ژست های ‌گوناگون و‌خنده های پی در پی دیده نشد، رفتارهایی که اگر که از زنان خودمان سر می زد
نامش سبک سری بود ، اما از ناحیه ی  زنان دعوت شده به کنگره ، ثاثیر گذاری و فرهیختگی نام داشت.

این هم یکی دیگر از بدشانسی های زنان ایرانی است که توسط مسئولین و آنانی که در مصدر امور نشسته اند اصلا دیده نمی شوند چه برسد به اینکه عیار تاثیرگذاری شان برملا گردد.
چه زنان دانشمند،پژوهشگر،هنرمند ،ورزشکار،
سیاستمدار، نویسنده،شاعر،موسیقیدان، بازیگر ، کارگردان و..ایرانی که با چوب جفای متولیان کشور رانده شده و اصلا بحساب نمی آیند و نمره ی قبولی نمی گیرند ، و یا سرخورده و ناامید روزگار گذرانده و مهارت ها ، توانمندی ها و استعدادهایشان در محاق می رود.
اما زنان دیگر کشورها از ما بهترانند و‌قابل عزت و احترام ؟؟؟

راستی کدام یک از زنان حاضر در این گنگره به اندازه ی مریم میرزاخانی در جهان شناخته شده و ثاثیرگذار بوده اند..
میزان سنجش تاثیرگذاری دانشمند ریاضی ایران چه بود که حتی نامی از ایشان برده نمی شود؟ ، و در حالی که نام ،تصویر و زندگینامه این بانوی دانشمند ایرانی در کتب درسی برخی از کشورها گنجانده شده است اما
عملا این افتخار جهانی در کشور خودمان نادیده گرفته می شود؟

کجا دیده شده است که 
زنانی در آن سوی دنیا در شاخ آفریقا با احترام و سلام و صلوات و‌ با صرف هزینه های گزاف  به عنوان زنان ثاثیر گذار دیده و پذیرفته شوند ، اما زنان کشور خودمان مستحق نادیده گرفتن ، و سرکوب باشند .

افتخار می کنیم که زنان رییس جمهور سایر کشورها را دعوت کرده ایم اما حضور حتی یک وزیر زن در دولت را بر نمی تابیم.

حضور همسر رییس جمهور کشورمان و رسانه ای شدن تصاویر ایشان نیز از آن شانس هایی بود که پیش از این نصیب هیچ یک از همسران ریاست جمهوری ها و وزرا و ...سابق نشده بود ..این اقبال گویا فقط به این دولت رو کرده است.

بگذریم که اگر چنین کنگره ای با این اجتماع و این ظواهر در دولت قبل برگزار می شد تمام قلم بدستان رسانه های دلواپس به جنبش درآمده و هزار آسمان و ریسمان بر علیه‌ ش می بافتند که وا اسفا از این زنان ،از این پوشش از این صرف بودجه و..

گذشته از میزان بودجه ای که صرف شد این است که این زنان چه کسانی بودند و چه شناسنامه برجستگی و فرزانگی داشتند و میزان و اعتبار ثاثیر گذاری آنان بر چه شاخصه هایی منطبق بود.
و حضورشان تا چه اندازه بر اوضاع نابسامان این روزها تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

این درد را باید به کجا برد وقتی که مرغ همسایه ، بچشم متولیان و دست اندرکاران امور کشور 
غاز است ، و طاووس های رنگین نگاه و زیبا اندیشه و قوی بال ، و عزتمند خودمان زیر سلطه افکار و عملکرد و‌تنگ نظری های عدیده گرفتار و‌مستحق داشتن قیّم و سرپرست ، گشت ارشاد و جریمه و....

http://dezfoolnews.ir/fa/News/103745/زنان-ما-و-زنان-آن-ها-وقتی-مرغ-همسایه-غاز-است
بستن   چاپ