راه اندازی سه دکل دریایی در آب های خلیج فارس
راه اندازی سه دکل دریایی در آب های خلیج فارس
سه شنبه 29 شهريور 1401 - 12:04:07
صدا و سیما

به گزارش پایگاه خبری صبح ملت به نقل از صدا و سیما، مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران از جایگزینی و راه اندازی سه دکل دریایی با دکل‌های قدیمی در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: درحال حاضر این شرکت سه دستگاه حفاری فعال شامل دستگاه حفاری شهید رجایی، شهید مدرس و مورب در آب‌های خلیج فارس دارد که به سبب فرسودگی تجهیزات ناکارآمد شده اند. 


وی با بیان اینکه براساس مصوبه شرکت ملی نفت ایران، سه دکل جدید جایگزین این دکل‌ها می‌شوند، افزود: با تامین و راه اندازی این دکل‌های دریایی، حضور این شرکت در آب‌های خلیج فارس در آینده‌ای نزدیک همانند 40 سال قبل پررنگ خواهد شد.

گلپایگانی تغییر ساختار و اصلاح فرایند‌ها، بازسازی و نوسازی دستگاه‌های حفاری و تجهیزات خدمات فنی، تامین به موقع کالا و اقلام کاربردی، اصلاح نرخ دکل روز، آموزش و پرورش نیروی انسانی و آینده نگری در موضوع منابع انسانی را از جمله محور‌هایی عنوان کرد که می‌توانند در چابک سازی و افزایش توان بهره‌وری و راندمان کار این شرکت موثر واقع شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد: در دولت سیزدهم با عنایت به توجه ویژه مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و پشتیبانی صورت گرفته، مدیریت این شرکت با تلاش و همت مضاعف مجموعه کارکنان سختکوش خود توانست شمار دستگاه‌های حفاری فعال خود را از 56 در سال 1400 به 64 دستگاه افزایش دهد و با برنامه‌ریزی به عمل آمده این تعداد تا پایان امسال به 66 دستگاه می‌رسد.

گلپایگانی تخصیص اعتبار برای بازسازی ناوگان حفاری را که مورد توجه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران است موجب تحرک و شتاب بخشیدن به کار حفاری و در نتیجه رضایتمندی کارفرما‌ها عنوان کرد و ادامه داد: اصلاح نرخ دکل‌ها و نزدیکی آن با استاندارد بین المللی و افزایش سرمایه در گردش شرکت، ایجاد تحول در این مجموعه بزرگ صنعتی را به دنبال خواهد داشت و با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای و کلان صنعت نفت، شرکت ملی حفاری می‌تواند به نحو مطلوب به منظور تحقق برنامه‌های پیش رو گام بردارد.


http://dezfoolnews.ir/fa/News/101855/راه-اندازی-سه-دکل-دریایی-در-آب-های-خلیج-فارس
بستن   چاپ